Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

0
69

Wypożyczalnia sprzętu

Osoby po wypadku potrzebują często długo trwałej rehabilitacji. Sprzęt rehabilitacyjny jest bardzo drogi, dlatego warto skorzystać z wypożyczalni, zamiast go kupować.

W wypożyczalni można skorzystać z wszelkiego rodzaju sprzętu, takiego jak kule ortopedyczne, czy ortezy. Dla osób stale leżących dostępne są specjalne łóżka rehabilitacyjne, które są automatycznie podnoszone. Wraz z łóżkiem można wypożyczyć balkonik albo chodzik, które będą ułatwiać poruszanie się. Dostępne są również podpory ułatwiające codzienną toaletę.

Koszty wypożyczenia opłacane są w cyklach miesięcznych. Każda wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma swój indywidualny cennik, uzależniony od rodzaju i stanu zużycia dostępnego sprzętu. W niektórych wypadkach można starać się o ich refundację w ramach ubezpieczenia albo o dofinansowanie z fundacji opiekującej się osobami niepełnosprawnymi.

Wypożyczalnie udostępniają również wózki inwalidzkie, zarówno ręczne, jak i elektryczne. W ramach wypożyczenia dostępny jest również serwis tych urządzeń, w tym także akumulatory na wymianę.

Kiedy okazuje się, że sprzęt może być potrzebny na znacznie dłużej, można pomyśleć o jego zakupie. Jednak ceny wynajmu mogą być atrakcyjniejsze niż poniesienie w całości sporych kosztów zakupu wózka albo łóżka do rehabilitacji.