Poduszka ortopedyczna do siedzenia

0
25

Poduszka ortopedyczna do siedzenia

Siedzący tryb pracy, długie godziny spędzone w samochodzie, stres i napięcie oraz brak odpoczynku sprawiły, że problemy z kręgosłupem stały się epidemią naszych czasów.

Producenci sprzętu medycznego projektują coraz to nowe rozwiązania starając się pomóc skarżącym się na ból klientom. Wymyślono poduszki ortopedyczne do spania, które zapobiegają bezsenności i problemom z kręgosłupem szyjnym oraz do siedzenia, które walczą z bólem lędźwi.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim wymusza prawidłową postawę ciała podczas pracy przy komputerze lub w trakcie prowadzenia pojazdu. Jej specyficzny kształt, przypominający literę U lub B pomaga odpocząć przeciążonym stawom biodrowym oraz zminimalizować uczucie drętwienia i bólu kończyn dolnych.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia jest wykonywana z przyjaznych dla środowiska materiałów. Pokrowiec wytwarzany jest zazwyczaj z bambusa, dlatego łatwo utrzymać go w czystości i można go prać. Ponadto ciało podczas pracy nie męczy się i nie poci.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to przedmiot fizjoterapeutyczny, który może być zastosowany nie tylko w leczeniu problemów z kręgosłupem, ale także w profilaktyce. Wczesne korygowanie wad postawy poprzez kształtowanie odpowiednich nawyków może przynieść same pozytywne skutki dla zdrowia w przyszłości.