Fizjoterapeuta Częstochowa

0
180

Pomoc po urazie

Fizjoterapeuta Częstochowa pomaga osobom po urazach ortopedycznych, które mają problem z poruszaniem się. Pomaga im odzyskać dawną sprawność i pomaga zredukować ból odczuwany podczas poruszania się. Często z pomocy fizjoterapeuty korzystają osoby, które miały założony gips lub ortezę.

Fizjoterapia po urazach i wypadkach może trwać nawet kilka miesięcy, ale przynosi spore efekty, jeśli ćwiczy się regularnie. Fizjoterapeuta Częstochowa dopasowuje zestaw ćwiczeń do pacjenta. Musi uwzględnić jego wiek i predyspozycje fizyczne. Inaczej będzie wyglądać rehabilitacja sportowca a inaczej osoby starszej, która ćwiczy po urazie stawu skokowego.

Z pomocy fizjoterapeuty korzystają również pacjenci, którzy mają bóle zwyrodnieniowe. Najczęściej dotyczą one kręgosłupa a dzięki prawidłowo prowadzonej fizjoterapii udaje się je zredukować.

Wielu pacjentów niepotrzebnie stosuje środki farmakologiczne, które przynoszą krótkotrwałą ulgę. Są wyniszczające dla żołądka i wątroby, więc stosowanie ich dłużej może być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Fizjoterapia zaś może przynieść trwałe efekty, choć trzeba na nie poczekać nieco dłużej. Każda osoba, która boryka się z problemami układu kostno-stawowego powinna udać się do fizjoterapeuty po pomoc. Dzięki temu będzie wiedzieć, jakie ćwiczenia wykonywać i jakich czynności unikać.